Dorota Jankowska Zwycieza W I Ladies Golf Tour

Dorota Jankowska Zwycieza W I Ladies Golf Tour Dodane przez: Golfmania pl, dodano: 2009-09-22

Ponad 60 pań wzięło udział w imprezie zorganizowanej w ramach Ladies Golf Tour. W turnieju głównym na 18-dołkowym polu golfowym wystartowało blisko 30 golfistek, na polu 9-dołkowym dla początkujących 10, a w Akademii Golfa pierwsze kroki stawiało ponad 30 pań.
Najbardziej zacięta rywalizacja trwała w kategorii brutto Prowadząca po pierwszym dniu trzema uderzeniami Monika Kowalewska nie zdołała utrzymać przewagi. W drugiej rundzie doskonale zagrała Dorota Jankowska i uzyskując wynik 80 uderzeń, wyprzedziła Monikę o jedno uderzenie. Wynik łączny Doroty Jankowskiej 166 uderzeń. Trzecie miejsce lepszym „count backiem” wywalczyła Brygida Morańska (189 uderzeń), a na czwartym uplasowała się Dorota Niewdana.
Konkurencje netto rozgrywano w czterech grupach handicapowych. W grupie hcp 0 – 18,0 pierwsze miejsce zajęła Dorota Niewdana, przed Martyną Wieczorek i Elżbietą Górską.
W grupie hcp 18,1 – 27,0 zwyciężyła Sławomira Konieczna, drugie miejsce zajęła Aneta Jaklund, a na trzecim miejscu uplasowała się Aneta-Aloksa Majewska. W grupie hcp 27,1 – 36,0 pierwsze miejsce wywalczyła Magdalena Paczóska, przed Anną Raczycką i Teresą Gajczyk-Góra. W konkurecji „Closest to the pin” wygrała Elżbieta Górska, a „Longest Driver” Monika Kowalewska.
W kategorii hcp 36,1 – 54,0 wygrała Aleksandra Smaga przed Agnieszką Filipiak. W turnieju na 9-dołkowym polu golfowym zwyciężyła Dorota Kamińska, przed Małgorzatą Godlewską i Krystyną Wojdyr. W turnieju rozegranym w ramach Akademii Golfa o pierwszym miejscu musiało zadecydować losowanie, ponieważ dwie drużyny uzyskały taką samą liczbę uderzeń. Więcej szczęścia i pierwsze miejsce przypadło drużynie w składzie: Mariola Tyksińska, Marzena Terpitz i Maja Wiśniewska. Drugie miejsce wywalczyły: Hania Dul, Dorota Dul i Katarzyna Zagórska. Trzecie miejsce zajęły: Wiktoria Krawczyk, Margarita Sys i Dorota Czarnecka.
Wszystkie panie wzięły również udział w konkursie „Uderzenie najbliżej dołka”, w którym do wygrania był zegarek ufundowany przez firmę „Jubiler Terpiłowski”. Zwyciężyła Zenobia Malta, która uderzyła piłkę na odległość 55 cm od dołka.

Turniejowi towarzyszył plener malarski już po raz dziewiąty organizowany przez Jolantę Szczepańską (Galeria Art-Galle). Zakończył się on prezentacją prac i artystów podczas piątkowego Player Party, który odbył się na stateczku Odra Queen.
Imprezie towarzyszyła znakomita, słoneczna pogoda i wspaniała przyjazna atmosfera. Godnym podkreślenia jest fakt, że w Ceremonii Wręczenia Nagród uczestniczyły wszystkie uczestniczki rozgrywanych turniejów i konkursów.

  •  

Dodaj komentarz