Gary Player W Modrym Lesie

Gary Player W Modrym Lesie Dodane przez: Paulina Kmieć, dodano: 2009-06-24

Modry Las Golf Club - mistrzowskie, 18-dołkowe pole golfowe projektu Gary'ego Playera zostanie oficjalnie otwarte 4 lipca 2009r.

Gary Player, legenda światowego golfa, zagra w turnieju inauguracyjnym na polu Modry Las koło Choszczna (zachodniopomorskie). Po raz pierwszy golfista tej klasy weźmie udział w turnieju w Polsce.

Modry Las jest jedynym w Europie środkowej polem golfowym zaprojektowanym przez firmę Gary'ego Playera - legendarnego golfisty, który ma na koncie 163 zwycięstwa w profesjonalnych turniejach, w tym w dziewięć w tzw. Majors, czyli odpowiednikach tenisowego Wielkiego Szlema.

4 lipca słynny golfista, wspólnie z ministrem sportu i turystyki Mirosławem Drzewieckim, otworzy pole i zagra z uczestnikami turnieju inauguracyjnego na dołku nr 15 - najbardziej charakterystycznym i uznawanym za wizytówkę pola.

Turniej inauguracyjny zostanie rozegrany w systemie texas scramble (zawodnicy grają w czteroosobowych drużynach i wybierają, czyją piłką grają kolejne uderzenie). Na 15. dołku do każdej drużyny dołączy Gary Player, który rozegra z nią ten dołek o długości 142 metrów i par 3 (to norma uderzeń na tym dołku).

Co ważne, turniej, w którym zagra Gary Player ma charakter otwarty. Klub Golfowy Modry Las przyjmuje zapisy chętnych do udziału. Warunkiem udziału jest posiadanie handicapu tak lub karty handicapowej i uiszczenie opłaty wpisowej. Do 24 czerwca wynosi ona 350 zł, po tym terminie 450 zł. Ostatnich dziesięć miejsc zostanie wystawionych na licytację.

Otwarcie pola golfowego Modry Las Golf Club przyciągnie golfistów, ludzi biznesu z Polski, Szwajcarii i Niemiec oraz gwiazdy sceny i ekranu. Udział w tym wydarzeniu zapowiedział m. in. Marcin Wójcik z kabaretu Ani Mru-Mru. Uroczystość otwarcia pola Modry Las poprowadzi senator Andrzej Person, były prezes Polskiego Związku Golfa, znawca i komentator tej dyscypliny.

Golfowy region

Otwarcie nowego pola jest ważnym wydarzeniem dla województwa zachodniopomorskiego, które było pionierem w dziedzinie golfa i do dzisiaj zajmuje ważne miejsce na golfowej mapie Polski. M. in. dlatego patronat nad otwarciem pola Modry Las objął marszałek województwa zachodniopomorskiego Władysław Husejko.

Oprócz Modrego Lasu na Pomorzu Zachodnim funkcjonują jeszcze dwa pola golfowe: Amber Baltic Golf Club w Kołczewie niedaleko Międzyzdrojów i Binowo Park Golf Club koło Szczecina.
Tutejsze kluby są chętnie odwiedzane przez graczy z Polski i Skandynawii, a organizowane przez nie turnieje należą do najstarszych i cieszących się największą popularnością w kraju. Od 2003 roku golf jako produkt turystyczny Pomorza Zachodniego posiada prestiżowy Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej.

Rozwojowi golfa w północno-zachodniej Polsce sprzyja współpraca zachodniopomorskich klubów, które m. in. wspólnie promują się podczas targów w kraju i za granicą.

  •  

Dodaj komentarz