Hity 2009

Hity 2009 Dodane przez: Paulina Kmieć, dodano: 2009-02-19

HITY 2009

W sezonie 2009 producenci sprzętu będą nas rozpieszczać nowościami. Liderami są Callaway z niesamowitym driverem Ft-iq oraz firma Ping, która zaprezentuje odświeżoną i technologicznie zaawansowaną serię Rapture V2. Do ciekawostek należą również nowe puttery Yes! Prezentujemy nowości, które są już dostępne lub lada dzień trafią do sprzedaży.


OPRACOWAŁ: Kacper Bobala
Tekst pochodzi z najnowszego numeru magazynu Golfmania.

Callaway
callawayftiq
W tym roku absolutną nowością jest linia woodów Diablo, najtańsza seria firmy Callaway, zastępująca Big Berthe. Callaway oferuje również nowe irony oraz odświeżone serie woodów i driverów. Najważniejszą premierą jest driver Ft-iq, przygotowany przy współpracy z Lamborghini. To kolejna edycja kwadratowego drivera i absolutny hit pod względem wyglądu oraz, jak podaje producent, najdalej uderzający driver dotychczas wyprodukowany przez Callawaya. Jest to z pewnością najprościej uderzający kij na rynku. Ft-5 zostanie zastąpiony driverem Ft-9, używanym przez większość zawodowców, korzystających ze sprzętu tej marki.
Irony x-forged, pierwsze profesjonalne kije ze stajni Callaway, zostały odświeżone wizualnie. To kije przeznaczone dla graczy z niskim hcp, stawiających na jakość kutego kija. Na rynku pojawią się również irony x-22, kojene z serii X, jedne z najpopularniejszych w historii kijów amatorskich. Dostępne będą również x-22 tour dla bardziej zaawansowanych graczy. Wyposażone w znacznie mniejszą główkę przeznaczone są dla golfistów lubiących manewrować piłką.

diablo driver big bertha


Titleist
Grupą docelową dla firmy Titleist są gracze średnio i bardzo zaawansowani. Golfiści, którzy potrafią manewrować lotem piłki i stawiają na profesjonalne osiągi. Po zeszłorocznych premierach serii ironów przyszedł czas na serię woodów, kryjących się pod nazwą 909. Linia składa się z driverów 909 D2, D3, D COMP. Nowością są woody fairwayowe 909 F2 i F3.
Dopełnieniem linii jest kij hybrydowy 909h. Większa główka niż w poprzednim modelu Titleista sprawia, że kijem łatwiej grać. Dostępny w wersjach dla prawo i leworęcznych golfistów, z kątami nachylenia od 15 do 24 stopni.
F2 to woody łatwiejsze w grze i wyżej uderzające niż te z serii F3. Różnią się pół stopnia wyższym kątem nachylenia główki kija. Woody F2 są przeznaczone dla golfistów o średnim i niskim hcp. F3 to seria dla graczy zaawansowanych. Niski lot piłki i łatwość w sterowaniu jej lotem to cechy pożądane przez osoby poszukujące profesjonalnych woodów fairwayowych.
D2 zapewnia średni lot piłki z niskim spinem.  Driver dostępny jest w wariantach od 8.5 do 10.5 stopnia, z shaftami Diamana Blue 65 i Aldila VooDoo. D3 to driver zapewniający niski lot piłki i mały spin. Tak jak D2 dostępne są wersje od 8.5 do 10.5 stopnia z shaftami Diamana i Aldila.
D COMP zapewnia wysoki lot piłki i duży spin. Najwyższy spośród wszystkich trzech driverów MOI (moment bezwładności) daje najlepszą wybaczalność pośród driverów Titleista. Dostępne shafty to Matrix Ozik XCON 5 i 6. Kąty nachylenia od 8.5 do 10.5 stopnia.

titleist_torba_golfowa

Taylor Made
Wśród hitów nadchodzącego sezonu nie mogło zabraknąć produktów kolejnego tytana golfowego rynku, firmy Taylor Made. To jedna z najpopularniejszych marek wśród golfistów grających na PGA Tour i European Tour. Największą nowością w tym roku będzie driver R9, który trafi do sklepów w marcu. Ma to być pierwszy w historii driver, dający możliwość dostosowania wagi kija. W serii Burner pojawi się driver Burner i wersja Burner TP dla graczy zaawansowanych, a także irony Burner plus przeznaczone dla amatorów o średnim i wysokim hcp. Taylor Made wprowadza też nowe irony Tour Preffered, chwalone za bardzo dużą wybaczalność mimo ich małej główki i przeznaczenia dla graczy z niskim hcp. Warto też wspomnieć o driverze R7 Limited, stworzonym dla graczy używających aktualnie wersji R7, pragnących mieć wpływ na ustawienia swojego sprzętu.

driver taylor made
Ping
Fani amerykańskiej firmy Ping nie zawiodą się na nowej serii ironów, woodów, hybryd i putterów tej marki. Ping zaprezentował odświeżony model Rapture V2. Cała seria składa się z nowych ironów, woodów i kijów hybrydowych. S57 to kolejna tegoroczna nowość, na którą wielu golfistów niecierpliwie czekało – iron przeznaczony i zaprojektowany dla graczy o niskim hcp. Nowym członkiem w rodzinie putterów Pinga – znanych, lubianych i znakomicie dopracowanych – jest seria iWi.

Irony
Seria Rapture V2 to najwyższa półka marki Ping. Irony te zostały stworzone z myślą o graczach z wyższym hcp. Są łatwe w użyciu i wybaczają złe strzały. Ping słynnie ze swojego rozbudowanego systemu „custom fitting”, dzięki któremu możesz dopasować kij do swoich potrzeb.

Hybrydy
W każdej nowej linii nie może zabraknąć hybrydy – kija, który w ostatnich latach zrobił zawrotną karierę. Hybryda wyprodukowana przez Pinga ma pomóc golfistom w poprawieniu gry. Dlatego główka kija jest duża i sprzyja prostym strzałom. Dostępne kąty nachylenia główki to 17, 20, 23 i 27 stopni.

Woody
Fama niesie, że nowe woody Pinga będą hitem tego sezonu. Kije przygotowane dla graczy, którzy mają problemy z uderzeniem wysokich piłek z fairwaya i z tee. 16-stopniowy 3-wood to idealne rozwiązanie dla golfistów mających problemy z uderzeniami z tee. Dostępne numery woodów to 3, 4, 5, 7.

Driver
Rapture V2 ma wielkie szanse zostać największym hitem 2009. Ma dużą wybaczalność i ułatwia uderzenia z tee. Nadaje piłce niski lot. Ma prosty design. Do wyboru 9, 10.5, 12 i 13 stopni.

Puttery iWi
Ping słynie z doskonałych putterów, więc nic dziwnego, że nowa seria iWi jest świetna. W tych kijach można zmieniać obciążenie i regulować wagę, dostosowując ją do warunków na greenie. Niestety, komplet z kluczem i dodatkowymi obciążnikami trzeba kupić oddzielnie.

Irony S57


Seria ironów przeznaczona dla graczy o niskim hcp, używana przez zawodowców. Budową i wyglądem przypomina kije typu blade, jednak S57 Pinga daje dużo przyjemniejsze uczucie podczas uderzania. Wyróżnia się też perfekcyjnym designem, dopracowanym w najmniejszym detalu. Znany już z poprzednich edycji tej serii panel tłumiący drgania i w tym przypadku działa genialnie.

Nike
W nowym sezonie Nike oferuje linię ironów Nike Victory Red z kijami dla graczy na różnych poziomach gry. Ci ze średnim i niskim hcp powinni zainteresować się serią Victory Red Split Cavity – te kije łączą małą główkę z wybaczalnością. Victory Red TW to blade’y, które zadowolą graczy o niskich hcp. Dopełnieniem są irony przeznaczone dla graczy średniozaawansowanych, Victory Red. Duże główki i znakomita wybaczalność pomogą niedoświadczonym golfistom uzyskać świetne wyniki. Nowością są również woody SQ Dymo. Są następcami linii Sumo i imponują wspaniałym wyglądem. Ciekawy design i świetne parametry mogą sprawić, że kij ten podbije rynek.

nike sq dymo
Wilson
Marka Wilson była w ostatnich latach skutecznie reklamowana przez zwycięzcę turniejów Wielkiego Szlema, Padraiga Harringtona. Dzięki sukcesom Irlandczyka, używającego sprzętu Wilsona, wielu graczy przychylniej spojrzało na produkty tej firmy. Kije Wilsona zajmują coraz lepszą pozycję na rynku. W tym roku pojawią się dwie nowości: driver Smooth i iron Di9. Warstwa metalu z przodu główki jest bardzo cienka, co zwiększa sweet spot i poprawia lot piłki trafionej niecentralnie. Właśnie tego drivera w nowym sezonie będzie używał Harrington. Kij dostępny w wersjach: 9, 10.5, i 12 stopni, z shaftami firmy Fujikura.
Druga nowość to iron Di9, uznany za najbardziej wybaczający kij wyprodukowany dotychczas przez Wilsona. Model jest następcą doskonałego Di7, jednak jego design jest atrakcyjniejszy.

Cobra
Driver Cobry L4V zdobył tytuł Asa Golfmanii w 2008 roku. Wszystko wskazuje na to, że jego następca – L5V będzie mocnym graczem w tegorocznym teście driverów. Cobra twierdzi, że spośród wszystkich dotychczas wyprodukowanych driverów L5V posyła piłkę najdalej i po najprostszym torze. Wprowadzono też możliwość modyfikacji: zmiany shaftu lub zmiany obciążnika umieszczonego z tyłu kija. Dzięki specjalnej końcówce shaftu można dostosować kij do drawa albo pozbawić piłkę rotacji. Główka o niesamowitych rozmiarach pomaga w uzyskiwaniu prostych strzałów. Kij jest lekki jak piórko – w całości został wykonany z włókna węglowego. Tak jak poprzednie modele Cobry, L5V dostępny jest w trzech wersjach, dopasowanych do prędkości swingu: X, F, M oraz z trzema kątami nachylenia 9.5, 10.5 i 11.5 stopnia.

Yes!
Firma słynie z nadawania kijom damskich imion oraz z technologii C-Groove, dzięki której piłka płynnie toczy się po greenie. Yes! specjalizuje się w produkcji putterów i z roku na rok zyskuje coraz większą rzeszę fanów. W tym roku najciekawszą propozycją jest putter Groove Tube. Łączy on cechy przyrządu do ćwiczenia puttowania z normalnym putterem. Jego budowa ułatwia wizualizację uderzenia podczas próbnego swingu. Do nowalijek należą też puttery wykonane według technologii forged.

Cleveland

Firma Cleveland przygotowała odświeżoną serię Launchera, przeboju sprzed kilku lat. W nowej linii znalazł się driver z przednią częścią główki powiększoną o 21 procent. Bardzo wysoki moment bezwładności zapewnia temu kijowi najdłuższe i najprostsze uderzenia wśród wszystkich driverów Clevelanda. Na rynku pojawi się też nowy wood fairwayowy o tej samej nazwie.  Przednia część główki została powiększona o 11 procent. Jak wynika z informacji podanych przez producenta i wyników pierwszych testów, woody te są jednymi z najłatwiejszych na rynku. Absolutną nowością zaprezentowaną przez Clevelanda jest Niblick Hybrid. To połączenie puttera, wedga, irona i hybrydy, ma za zadanie rozwiązać problemy z krótką grą i poprawić wyniki. Naszym zdaniem to właśnie Niblick Hybrid jest najciekawszą nowością Clevelanda.

Mizuno
Marka znana szczególnie z ironów, uwielbianych przez graczy Tour. Firma Mizuno stworzyła nowe modele serii MP i MX. Kije są kute, a zatem mają lepsze czucie.
Mizuno jest absolutnym liderem, jeśli chodzi o design ironów. Równie zachwycające są ich osiągi.
MP-62 to kije przeznaczone dla graczy zaawansowanych, stworzone przy współpracy z Lukiem Donaldem, który sam ich używa. Świetnie panują nad piłką, a dzięki najnowszej technologii znacząco poprawiają tor lotu piłki przy niezbyt czystych uderzeniach. Dostępne tylko praworęczne, z metalowymi shaftami Dynamic Gold i Project X. MP-52 to natomiast kije idealne dla graczy o średnim hcp. Łączą dużą wybaczalność z wyglądem blade’a. Dzięki systemowi pocket cavity podczas ustawiania się, gracz nie widzi tyłu kija, co stanowi ogromną zaletę tego irona. Dostępne są prawo i leworęczne modele z metalowymi shaftami Dynamic Gold i Project X.
MX-200 są z kolei doskonałe dla golfisty, który potrzebuje łatwego kija o dużej wybaczalności i profesjonalnym wyglądzie. Model może się przydać graczom zarówno o dość wysokim, jak i niskim hcp. Kije są zbudowane tak, aby wybijać piłkę jak najwyżej w powietrze i maksymalnie prostować niecentralne strzały. Dostępne praworęczne i leworęczne z grafitowymi i metalowymi shaftami.

Footjoy

Footjoy jest najbardziej znaną na świecie marką produkującą buty golfowe. Na sezon 2009 Footjoy przygotował nową linię obuwia o nazwie Synr-g. Buty mają zapewnić jak najlepszą stabilność podczas uderzenia. Pianka zwana „memory foam”, pierwotnie wykorzystywana przez NASA, ma sprawić, że wnętrze buta idealnie dopasuje się do stopy. System Optiflex, dzielący podeszwę na mniejsze części pomaga przy przenoszeniu ciężaru ciała z jednej nogi na drugą. Buty są wykonane ze skóry i dostępne w trzech wersjach kolorystycznych: biało-czarne, biało-brązowe i czarne. Przeznaczone są głównie dla dobrych graczy, golfistów osiągających bardzo duże prędkości kija podczas swingu. Na pewno będą jednak pasowały każdemu zawodnikowi ceniącemu komfort i stabilność podczas swingu. W sezonie 2009 będzie je nosił zwycięzca dwóch turniejów Major w 2008 roku, Padraig Harrington.

Adidas
Nowe modele butów Adidasa na sezon 2009 to Tour 360 i Powerband Sport. Wisienką na torcie jest zaś Tour 360 Ltd. – absolutny hit pod względem designu. We wszystkich butach środkowa część jest usztywniona, co zapewnia większą stabilność podczas uderzenia. W ciągu sezonu na pewno spodziewać się możemy limitowanych edycji, związanych z turniejami Major.

Stuburt

To reedycja obuwia produkowanego wiele lat temu na Wyspach Brytyjskich. Stuburt jest obecnie najszybciej rozwijającą się firmą na rynku obuwia golfowego. W tym roku oferują ciekawą linię sygnowaną przez Darrena Clarka. Ten znakomity golfista nie tylko podpisał kolekcję swoim nazwiskiem, ale również brał udział w jej projektowaniu. Będzie ona konkurować z serią Classic produkowaną przez Footjoya.

 

  •  

Dodaj komentarz