I Ladies Golf Tour Juz 22 Maja

I Ladies Golf Tour Juz 22 Maja Dodane przez: Paulina Kmieć, dodano: 2009-05-18

W tym roku Panie doczekały się własnego cyklu turniejów golfowych. 22 maja na podwrocławskim polu Toya Golf rozpocznie się I Ladies' Golf Tour.

Wrocławski turniej to pierwsza odsłona zawodów. Golfistki zmierzą się jeszcze w tym roku na polach golfowych w Siemianowicach Śląskich, na wyspie Wolin oraz w Krakowie. Partnerami wrocławskiego turnieju z cyklu I Ladies' Golf Tour zostały Dr Irena Eris oraz Scandic Hotels. 

- Do niedawna turnieje dla pań policzyć można było w Polsce na palcach jednej ręki. Zainteresowanie nimi jednak wciąż rosło. Po raz pierwszy w historii polskiego golfa organizowany jest cały cykl turniejów dla kobiet - mówi Ryszard Kozieras, Dyrektor Golfa w Toya Golf & Country Club.

Organizatorzy spodziewają się występu ok. 50-60 zawodniczek. W polskich klubach golfowych zarejestrowanych jest ponad 280 golfistek.
- Cykl I Ladies' Golf Tour organizowany jest dla amatorek - tłumaczy Ryszard Kozieras. - By w nim wystartować nie jest potrzebne członkostwo w klubie, wystarczy zdany egzamin na Zieloną Kartę.

Zawody mają kategorię 4 w rankingu Polskiego Związku Golfa (PZG).

  •  

Dodaj komentarz