Kg Toya Wspina Sie Na Wyzyny

Kg Toya Wspina Sie Na Wyzyny Dodane przez: Golfmania pl, dodano: 2010-11-15

KG Toya wspina się na wyżyny

Wrocławski KG Toya zakończył kolejny sezon golfowy w świetnym stylu. W rozegranych w Portugalii Klubowych Mistrzostwach Europy, drużyna Toya Golf & CC zajęła 10 miejsce, najwyższe w historii startów polskich klubów w tym turnieju.

Zawody rozgrywały się w dniach 22-24 października br., na polu Estela Golf Club. Do rywalizacji o tytuł mistrzowski stanęły 23 drużyny z całej Europy. Klub Toya Golf & CC reprezentowało trzech juniorów: Adrian Meronk, Mateusz Gradecki i Jan Szmidt Jr oraz ich kapitan Andrzej Meronk.

Przebieg turnieju był bardzo emocjonujący. Po pierwszych dwóch dniach wrocławska drużyna plasowała się na 16 pozycji. Jednak determinacja i niebywałe umiejętności zawodników KG Toya zadecydowały o ostatecznym, 10 miejscu. Ostatni dzień zdecydowanie należał do juniorów z Klubu Toya Golf & CC, którzy uzyskali najwyższy wynik dnia, równorzędnie z tegorocznymi mistrzami, drużyną z Francji. Indywidualnie najlepszym zawodnikiem ostatniego dnia okazał się Adrian Meronk, który pokonał pole w 70 uderzeniach (par pola 72). Mateusz Gradecki i Jan Szmidt Jr ukończyli dzień z rezultatem odpowiednio 77 oraz 88 uderzeń.

Mimo że sezon golfowy w Polsce można uznać za zamknięty, juniorzy KG Toya nie zakończyli jeszcze swoich zmagań turniejowych. W grudniu, w Stanach Zjednoczonych niektórzy zawodnicy wezmą udział w US Junior Masters, a Adrian Meronk, który jest Mistrzem Polski Juniorów, stanie do walki o Junior Orange Bowl. Te prestiżowe zawody gromadzą najzdolniejszą młodzież golfową z całego świata.