Mark Henderson Head Pro Na Polu Sierra Golf Club 0

Mark Henderson Head Pro Na Polu Sierra Golf Club 0 Dodane przez: Golfmania pl, dodano: 2009-08-18

Mark Henderson urodził się w Szkocji. Od czerwca bieżącego roku pełni funkcję Head Pro na polu golfowym Sierra Golf Club. Dyrekcja pola bardzo długo szukała dobrego PRO. Co zadecydowało, że wybrali właśnie jego? Uważają, że urodził się po to by uczyć grać w golfa i jest prawdziwym pasjonatą i profesjonalistą. Przeczytajcie co Mark mówi o sobie, a przekonajcie się sami dlaczego cenią go zarówno jako człowieka, jak i trenera.
Marka Henderson:
„Urodziłem się w rodzinie golfistów. Moi rodzice prowadzili Loudoun Gowf Club w centralnej Szkocji. Pierwsze kije golfowe dostałem w wieku 3 lat – oczywiście ze względu na mój wiek były to kije plastikowe. I od tej chwili poczułem się golfistą.
Ojciec początkowo uczył mnie gry w naszym ogrodzie, gdyż Loudoun Gowf Club zezwala na grę na swoich terenach dopiero od 11 roku życia. Ćwiczyłem i z roku na rok z utęsknieniem czekałem kiedy będę mógł zagrać na prawdziwym polu. Było to moim marzeniem. Nauczyciele w szkole podstawowej przekazywali moim rodzicom, że jedyne o czym potrafię rozmawiać to golf. Nigdy nie zapomnę ich wyrazu twarzy, gdy wciąż odnajdowali w mych zeszytach rysunki pól golfowych. Myślę, że już wówczas wiedzieli kim będę w życiu. Owszem lubiłem piłkę nożną, pływanie i lekkoatletykę, ale zawsze wiedziałem, że moją prawdziwa pasją jest golf. W dniu moich 11 urodzin, po powrocie do domu nie miałem urodzinowego party, nawet o tym nie myślałem… Realizowało się moje marzenie – zrzuciłem tornister i poszedłem grać… tak! Pierwszy raz na to piękne 18-sto dołkowe pole.
Początkowo uderzałem tak mocno i tak daleko jak tylko mogłem, lecz z czasem zacząłem rozumieć, że ważny jest cel. Nie tylko odległość. Dotknął mnie rygor tego sportu. Odkrywałem, jak wiele trzeba poświęcić by osiągnąć prawdziwie dobre rezultaty. Zrozumiałem – jeśli poświęcisz się czemuś całym sobą, wierzysz w to co robisz, możesz osiągać sukcesy, ale prawdziwy profesjonalista nigdy nie będzie usatysfakcjonowany ze swoich wyników. Moim mottem życiowym jest: obojętnie czym się zajmujesz powinieneś dążyć do perfekcji i bycia najlepszym na świecie.
Uwielbiam uczyć gry w golfa, ale wiem, że mogę być denerwujący. Dlaczego? Ponieważ dążę do tego, by uczeń wykonywał ruchy perfekcyjnie. A to można osiągnąć przez cierpliwość i systematyczne treningi. Ciągłe powtarzanie jest męczące, ale gdy uczniowie zaczynają zauważać różnicę czują się szczęśliwsi i pewniejsi w grze, a to z kolei daje mi to poczucie osobistego spełnienia.
Prowadząc treningi dopasowuję się do możliwości i upodobań gracza. Moim ulubionym systemem uczenia gry w golfa jest „The laws principles and preferences”. To podobne do pracy lekarza: wnikliwe badanie, postawienie prawidłowej diagnozy i rekomendacja najbardziej skutecznej metody leczenia. Dzięki tym zasadom i sposobom jestem w stanie ustalić w czym tkwi wina i jak ten problem rozwiązać.”
Wskazówki dla golfistów
1.Słuchaj tylko rad profesjonalistów. Twoi przyjaciele chcą dla Ciebie dobrze, ale nie zawsze mają rację zwracając Ci uwagę jak uderzać. Nikt nie doradzi Ci lepiej niz trener!
2. Upewnij się ze twój sprzęt jest dobrze dopasowany do ciebie, to również może zakłócać twoją grę.
3.Trzymaj głowę nisko, używaj kija aby uderzyć piłkę w powietrze i nie staraj się podnosić piłki, to tylko pogorszy sprawę .
4. Pamiętaj, że to tylko gra.
Mój ulubiony cytat:
„Nieważne jak dobry jesteś, możesz zawsze być lepszy i to jest ten podniecający element.”
Tiger Woods”

  •  

Dodaj komentarz