Mercedestrophy Po Raz 6

Mercedestrophy Po Raz 6 Dodane przez: Golfmania pl, dodano: 2010-08-06

Szósta edycja turnieju MercedesTrophy przeszła do historii. Po dwóch dniach emocjonującej rywalizacji na polu Sierra Golf Club koło Wejherowa (10-11 lipca) poznaliśmy 3 golfistów, którzy już niebawem będą reprezentować Polskę w  światowym finale MercedesTrophy w Stuttgarcie. W skład polskiej drużyny weszli: Henryk Konopka, Piotr Korwin-Piotrowski oraz Jacek Liszewski.

Pierwszy dzień rywalizacji na polu koło Trójmiasta miał charakter eliminacji do niedzielnego turnieju finałowego. Na podstawie wyników netto uzyskanych tego dnia nagrodzono po 3 laureatów w dwóch grupach hcp: 0-18, 18,1-36, golfistkę z najlepszym wynikiem netto oraz uczestnika z najlepszym wynikiem strokeplay brutto.

W grupie 0-18 kolejne miejsca zdobyli: Krzysztof Geritz, Krzysztof Kwiatkowski oraz Piotr Batogowski, w grupie 18,1-36 natomiast: Jerzy Litwiniuk, Paweł Bazyli i Sao Mai Nguyen. Najlepszy wynik brutto tego dnia uzyskał Cezary Hermanowski, najlepszą panią okazała się Sao Mai Nguyen. Zwycięzcami konkursów dodatkowych rozegranych podczas sobotniej rundy zostali Aleksander Chaba (Otard Longest Drive), Joanna Borkowska (Mercedes-Benz Longest Drive) oraz Piotr Batogowski (Mercedes-Benz Nearest to the Pin). Ceremonię rozdania nagród poprowadził znany i lubiany aktor – Michał Żebrowski, który od niedawna podjął współpracę z firmą Mercedes-Benz w ramach cyklu koncertów "Muzyka na wyższym poziomie", które organizowane będą latem w Teatrze 6. Piętro.

Tego dnia przyznano jeszcze jedną cenną nagrodę. Do konkursu hole-in-one, w którym do wygrania był weekend z najnowszym Mercedesem SLS AMG stanęło wielu śmiałków. I bingo! Hole-in-one padło. Mistrzowskie uderzenie oddał Mariusz Bartnik i to on będzie mógł osobiście przetestować najnowsze dzieło inżynierów Mercedesa i AMG. Gratulujemy!

Warto zaznaczyć, że w trakcie wieczornej ceremonii miało miejsce ważne wydarzenie. Z rąk Pawła Miszkowskiego, Dyrektora Sprzedaży i Marketingu Samochodów Osobowych Mercedes-Benz, czek na kwotę 22 200 zł odebrała pani Joanna Werner z Fundacji Mam Marzenie. Tym samym wszystkie wpływy w turnieju finałowego tradycyjnie już wspomogły ważny charytatywny cel. Fundacja Mam Marzenie od lat zajmuje się bowiem spełnianiem marzeń dzieci cierpiących na ciężkie, często zagrażające ich życiu, choroby.

Po rozdaniu nagród wszyscy uczestnicy turnieju zostali zaproszeni do udziału w wieczornym bankiecie, w trakcie którego po raz kolejny mogli poczuć dawkę sportowej adrenaliny głównie za sprawą meczu o 3. miejsce w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w RPA. Większość jednak wybrała udział w dodatkowym konkursie nocnym, którym do wygrania były kolejne atrakcyjne nagrody.

Sobota była jednak przedsmakiem tego, co miało wydarzyć się w trakcie niedzielnego finału. Do udziału w nim zostało zakwalifikowanych 48 zawodników,  pozostali golfiści rozegrali turniej pocieszenia – The Best of The Rest. Nagrodami dla zwycięzców w kategorii netto w 2 grupach hcp: 0-18, 18,1-36 oraz golfisty z najniższym wynikiem brutto, były trzy bilety na wielki finał MercedesTrophy 2010. Turniej odbędzie się pomiędzy23-28 września w Stuttgarcie. Warto podkreślić, że w tym roku po raz pierwszy trzech zwycięzców będzie reprezentować nasz kraj jako Team Poland. Po zakończeniu rundy okazało się, że honor ten przypadnie Henrykowi Konopce (najlepszy wynik stroke play brutto – 75 uderzeń), Piotrowi Korwin-Piotrowskiemu (najlepszy rezultat netto 18,1-36 – 36 pkt.) oraz Jackowi Liszewskiemu (najlepszy wynik netto 0-18 – 45 pkt). To za nich już we wrześniu będziemy gorąco trzymać kciuki.

Pozostali nagrodzeni: Lucjan Zalewski (3. miejsce 18,1 – 36), Paweł Zwierz (3. miejsce 0-18), Dariusz Koss (3. miejsce 0-18), Wiesław Smalarz (2. miejsce 0-18), Adam Smalarz (1. miejsce w The Best of the Rest), Bogdan Szpilaman (Nearest to the Pin), Piotr Batogowski (Longest Drive).

Wszystkim gratulujemy i zapraszamy już za rok!

 

 

  •  

Dodaj komentarz