Mistrzowie Klubow Wylonieni

Mistrzowie Klubow Wylonieni Dodane przez: Golfmania pl, dodano: 2009-11-03

W dwudniowych połączonych Otwartych Mistrzostwach Klub Modry Las oraz Wielkopolskiego Klubu Golfowego, które rozegrano w dniach 10-11 października na polu Modry Las, wyłonieni zostali nowi mistrzowie obu klubów. Atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów i kluby oraz chęć zdobycia mistrzowskich tytułów zgromadziły klubowiczów oraz licznych gości. W obu rundach wystartowało 90 uczestników. Spośród graczy Modrego Lasu najlepszy wynik brutto i tytuł Mistrza Klubu za rok 2009 uzyskał Janek Galanty, grając dwie równie rundy po 85 uderzeń (łączny wynik 170 brutto). Mistrzynią Klubu Modry Las została Sławomira Konieczna ((łączny wynik 213 brutto).  Mistrzem Wielkopolskiego Klubu Golfowego zgodnie z oczekiwaniami z wynikiem 163 brutto po dwóch rundach został Michał Kasprowicz. Taką samą ilość uderzeń (163) uzyskał Robert Nowosad (Binowo Park GC), który zajmując pierwszą lokatę w kategorii gości zdobył także  główną nagrodę - czterodniowy pobyt dla dwóch osób w luksusowym hotelu w Zakopanym wraz z grą na golfowym symulatorze.

Tym razem nie padł żaden rekord pola – niska temperatura w podczas sobotniej, pierwszej rundy i padający nieustannie deszcz w trakcie rundy niedzielnej - przyczyniły się do nie najlepszych wyników.

Pierwszym Wicemistrzem Modry Las GC został Jędrzej Łopatto (173), drugim Andrzej Follendorf (181 uderzeń). W kategorii netto najlepszy był Janusz Wiśniewski (135) przed Andrzejem Trofimczykiem (141) i Jarosławem Szulgo (143 netto).

W klasyfikacji Wielkopolskiego Klubu Golfowego tytuł Pierwszego Wicemistrza zdobył Jakub Peach, który wygrał count backiem z Markiem Gruntem – obaj po 170 uderzeń.
W netto pierwsze miesjce zodbył Jarosław Bruzda (150), drugi był Michał Mierzewa (151) a trzeci Jan Konieczny (153).

W łącznej klasyfikacji netto pań puchar trafił w ręce Magdaleny Prentkiej z GC Bytkowo  (wynik 172 netto). Najlepszym juniorem okazał się Nikola Sobota (148 netto) z Modrego Lasu.
W kategorii brutto gości na drugim i trzecim miejscu znaleźli się gracze Amber Baltic GC - Krzysztof Woźniak (169 uderzeń) i Andrzej Szmit, który był o jedno uderzenie gorszy. W klasyfikacji netto gości najniższy wynik - 149 uderzeń uzyskał Adam Konieczny (Panorama GC), przed Sławomirem Hruboniem (Mazury G&CC) i Leopoldem Owsiakiem (Gorzowski Klub Golfowy).
W konkurencjach dodatkowych  na najdłuższe uderzenie i umieszczenie piłeczki najbliżej dołka najlepszy okazał się Wielkopolanin – Michał Mierzwa. Jego drive na osiemnastym dołku miał 225 metrów a odległość od flagi na dołku nr 13 wynosiła 167 cm. Koledzy zgodnie przyznali, że w tej rodzinie nie tylko Martyna potrafi grać w golfa.   

Na zakończenie miłym akcentem była oprawiona w ramkę pamiątkowa fotografia z ręcznie wypisanymi wynikami obu rund, którą otrzymali wszyscy uczestnicy. Sponsorami głównymi mistrzostw byli Biuro Podróży Travel AND Action oraz Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Choszcznie.

  •  

Dodaj komentarz