Modry Las Wsrod Stu Najlepszych Pol Golfowych Europy

Modry Las Wsrod Stu Najlepszych Pol Golfowych Europy Dodane przez: Golfmania pl, dodano: 2009-10-30

Zaprojektowany przez Gary Playera, legendę światowego golfa, Modry Las znalazł się w najnowszym rankingu stu najlepszych pól golfowych Europy magazynu Golf World. Niedawno otwarte pole jest jedną z 26 nowych nominacji w rankingu a zarazem jedynym polem z Polski, wschodzącego rynku turystyki golfowej.
Osiągnięcia pola znakomicie wpisują się w strategię promocyjną województwa zachodniopomorskiego, które uznało golf za jeden z wiodących produktów turystycznych Pomorza Zachodniego. Położony w pobliżu Choszczna, 75 km na południowy wschód od Szczecina kompleks rozciąga się na przestrzeni 130 hektarów naturalnego krajobrazu łagodnie opadających wzgórz, pól dzikich kwiatów i brzozowo-sosnowych lasów, otaczających piękne, czyste jezioro. Mistrzowskiej klasy 18-dołkowe pole o długości 6649 m uzupełnia położony na wzgórzu 25-stanowiskowy driving range oraz dwa putting greeny.
Jednym z najsłynniejszych na polu dołków jest „piętnastka” o długości 202 m z tylnych tee, która według Gary Playera należy do najbardziej malowniczych par 3 w Europie. Podczas swojej ostatniej wizyty w Modrym Lesie słynny golfista przyznał, że jest to jedno z najbardziej urzekających naturalnych miejsc na pole golfowe, jakie widział.

Uznawany za golfową wyrocznię ranking “Top 100 European Courses” brytyjskiego magazynu Golf World ukazuje się co dwa lata i obejmuje pola na kontynencie eurpoejskim. Powstał na podstawie ocen golfowych ekspertów z kilkunastu krajów. W opinii José Marii Olazábala, Martina Kaymera i Thomasa Björna, którzy poddawali ocenie projekt, kondycję pola oraz jego historię i reputację, Modry Las został sklasyfikowany na 82 pozycji – co dla otwartego oficjalnie na początku lipca obiektu jest wyjątkowym wyróżnieniem. Autorzy raportu podkreślają powstawanie znakomitych pól golfowych w państwach rozwijających się jak Polska, Turcja czy Estonia, które pomimo światowej recesji poszerzają swoją ofertę turystyczną o golf.

  •  

Dodaj komentarz