Polscy Juniorzy Na 19 Miejscu W Holandii

Polscy Juniorzy Na 19 Miejscu W Holandii Dodane przez: Paulina Kmieć, dodano: 2009-07-13

W sobotę zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów, w których udział brała nasza reprezentacja.


Rywalizacja na polu Golf Club The Pan w Holandii trwała pięć dni. Dla 20 drużyn z całej Europy był to ciężki sprawdzian umiejętności oraz wytrzymałości fizycznej i psychicznej. W teście tym najlepiej wypadła reprezentacja Danii, która zdobyła tym samym tytuł Drużynowego Mistrza Europy Juniorów. Na miejscu drugim uplasowała się drużyna z Niemiec, na trzecim rywalizację ukończyli Holendrzy.

Dwie pierwsze rundy juniorzy rozegrali w formacie strokeplay. Pięć najlepszych wyników z  każdego  dnia liczyło się do ogólnego wyniku całej drużyny. Na tej podstawie reprezentacja Polski, w składzie Adrian Meronk, Tomasz Pulsakowski, Mateusz Gradecki, Konrad Stępień, Mateusz Jędrzejczyk, Grzegorz Zieliński Jr i Piotr Ragankiewicz (kapitan), znalazła się w jednej grupie (17-20) razem z Walią, Węgrami i Słowenią.

W trakcie kolejnych trzech dni juniorzy rozegrali pojedynki matchplay. Pierwszym rywalem naszej reprezentacji były Węgry. Ten pojedynek zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 3&2. Pojedynek foursome 4&3 wygrali Mateusz Gradecki i Grzegorz Zieliński Jr., w meczach singlowych triumfowali Konrad Stępień (2up) i Tomasz Pulsakowski (3&2).
Wiele emocji budził pojedynek naszych juniorów ze Słowenią. Po zaciętej i pełnej niespodzianek rywalizacji nasza drużyna pokonała Słoweńców 3&2. Cenne punkty dla reprezentacji zdobyli Mateusz Gradecki i Grzegorz Zieliński Jr w meczu foursome, Mateusz Jędrzejczyk i Adrian Meronk w singlach. Dużo radości sprawił naszym juniorom i wszystkim ich kibicom hole-in-one w wykonaniu Grzegorza Zielińskiego Jr., po strzale 5 iron do dołka nr 15. Wiele emocji wzbudził również pojedynek Adriana Meronka, który zwycięstwo swoje i całej drużyny przechylił na naszą korzyść dopiero na 18. dołku.
Ostatniego dnia juniorzy stanęli przed trudnym zadaniem. O 17. miejsce zagrali bowiem z reprezentacją Walii. Tu, niestety, po raz pierwszy musieliśmy uznać wyższość rywali. Mecz foursome wygrał jedynie również duet Mateusz Gradecki i Grzegorz Zieliński Jr po zaciętej walce do 20 dołka. Blisko wygranej był również Mateusz Jędrzejczyk, który ostatecznie przegrał pojedynek z reprezentantem Walii na dwóch ostatnich dołkach.

Więcej na stronie pzgolf

oraz European Boys Team Championship 2009

  •  

Dodaj komentarz