Polska Reprezentacja Na Final Mercedestrophy Wyloniona

Polska Reprezentacja Na Final Mercedestrophy Wyloniona Dodane przez: Golfmania pl, dodano: 2010-07-12

Szósta edycja turnieju MercedesTrophy właśnie przeszła do historii. Po dwóch dniach emocjonującej rywalizacji na polu Sierra Golf Club koło Wejherowa (10-11 lipca) poznaliśmy 3 golfistów, którzy już niebawem będą reprezentować Polskę w  światowym finale MercedesTrophy w Stuttgarcie. W skład polskiej drużyny weszli Henryk Konopka, Piotr Korwin-Piotrowski oraz Jacek Liszewski.

Już w trakcie sobotniej rundy, która miała charakter eliminacji do niedzielnego turnieju finałowego, nie brakowało niespodzianek i sportowej adrenaliny. Oprócz rywalizacji o miejsca w ścisłym finale miały miejsca dodatkowe atrakcje dla zawodników i zaproszonych gości.  Do konkursu hole-in-one, w którym do wygrania był weekend z najnowszym Mercedesem SLS AMG, stanęło wielu śmiałków. I bingo! Hole-in-one padło. Mistrzowskie uderzenie oddał Mariusz Barnik i to on będzie mógł osobiście przetestować najnowsze dzieło inżynierów Mercedesa i AMG. To się nazywa strzał!  

Warto zaznaczyć, że w trakcie wieczornej ceremonii rozdania nagród miało miejsce jeszcze inne ważne wydarzenie. Z rąk Pawła Miszkowskiego, Dyrektora Sprzedaży i Marketingu Samochodów Osobowych Mercedes-Benz, czek na kwotę 22 200 zł odebrała pani Joanna Werner z Fundacji Mam Marzenie. Tym samym wszystkie wpływy z turnieju finałowego tradycyjnie już wspomogły ważny charytatywny cel.

Sobota była jednak przedsmakiem tego, co miało wydarzyć się w trakcie niedzielnego finału. Do udziału w nim zostało zakwalifikowanych 48 zawodników,  pozostali golfiści rozegrali turniej pocieszenia – The Best of The Rest. Nagrodami dla zwycięzców w kategorii netto w 2 grupach hcp: 0-18, 18,1-36 oraz golfisty z najniższym wynikiem brutto, były trzy bilety na wielki finał MercedesTrophy 2010, który odbędzie się 23-28 września w Stuttgarcie. Po zakończeniu rundy okazało się, że honor ten przypadnie Henrykowi Konopce (najlepszy wynik stroke play brutto – 75 uderzeń), Piotrowi Korwin-Piotrowskiemu (najlepszy rezultat netto 18,1-36 – 36 pkt.) oraz Jackowi Liszewskiemu (najlepszy wynik netto 0-18 – 45 pkt).

To za nich już we wrześniu będziemy gorąco trzymać kciuki!

  •  

Dodaj komentarz