Sezon Rozpoczety

Sezon Rozpoczety Autor: Golfmania pl, dodano: 2008-04-15

Łukasz Wilk oraz Michał Wacławek z klubu Kraków Valley Golf & Country Club zwyciężyli w pierwszych oficjalnych zawodach golfowych w Polsce. Wyprzedzili oni Grzegorza Zielińskiego i Jakuba Żelaznego oraz trzecią parę turnieju Piotra Dąbrowieckiego i Jana Kalińskiego.

Zwycięzcy AEZ Mistrzostwa Polski Par

Sezon 2008 oficjalne otworzyło 164 zawodników reprezentujących wszystkie kluby golfowe w Polsce, którzy stawili się na polu w Binowie. Jednak później nie było już tak łatwo. Ze względu na bardzo trudne warunki atmosferyczne start turnieju opóźnił się aż o cztery godziny, a do finałowej rundy zakwalifikowano jedynie 49 najlepszych par, które osiągnęły wynik nie gorszy jak 90 uderzeń.
Po pierwszym dniu na prowadzeniu znajdowały się dwa zespoły w składach: Grzegorz Zieliński (Łódź) i Jakub Żelazny (Binowo) oraz Michał Wacławek i Łukasz Wilk (obaj z Krakowa). Pary osiągnęły taki sam wyniki 69 uderzeń i zdecydowanie wyprzedzały kolejne drużyny aż o 4 uderzenia. Drugiego dnia najlepszą dyspozycję wykazali golfiści z Krakowa i zdecydowanie pokonali konkurencję zostając Mistrzami Polski Par.

W klasyfikacji netto pierwsze miejsce zajęli Sławomir Hruboń i Michał Śladowski, przed Michałem Jadwisiakiem i Maciejem Grabarczykiem. Na trzecim miejscu uplasowali się Janusz Sikora i Zbigniew Cichy.
Konkurencje Longest Drive wygrał Jan Kaliński 260 metrów., a w konkursie Chervo Closest to the Pin zwyciężył Paweł Franka 141 cm.

Rozegrano również turniej na 9-dołkowym polu dla początkujących, posiadaczy Zielonej Karty. Zwyciężyła drużyna Krzysztof Czerniak, Mirosław Winiarski – 148 uderzeń, drugie miejsce Mariusz Wojtas, Grzegorz Sochański - 149 uderzeń, a trzecie Zbigniew Zieliński, Andrzej Zawadzki – 151 uderzeń.

Źródło: Binowo Park