Sport Na Zielono

Sport Na Zielono Dodane przez: Golfmania pl, dodano: 2010-09-07

Stereotypowo kojarzy się z zamożnym angielskim dżentelmenem. Wystarczy jednak odwiedzić najbliższe pole golfowe, by przekonać się, że golf to przede wszystkim świeże powietrze, całodzienne obcowanie z naturą i okazja do spotkań z rodziną, a także w gronie przyjaciół.

Stosunkowo niewielkie zainteresowanie golfem w Polsce wynika głównie z przeświadczenia, że jest to droga i mało dostępna rozrywka. Ze względu na swoje arystokratyczne korzenie, odbierany jest wciąż jako sport elitarny. Tymczasem golf jest dziś zupełnie inną dyscypliną niż kilkadziesiąt lat temu.

Nie tylko dla elit
Dziś właściciele klubów golfowych starają się jak najbardziej upowszechnić golf i zdjąć z niego etykietkę sportu ekskluzywnego. Wprowadzają więc szereg karnetów oraz rabatów, które mają zachęcać do nauki od najmłodszych lat. - Pola golfowe są obecnie bardziej dostępne. By wejść na ich teren, rozejrzeć się po pięknej okolicy, zamówić kawę czy zjeść coś w restauracji, nie trzeba być członkiem klubu. Wrocławianie mają do dyspozycji wspaniałe miejsce zaledwie kilka kilometrów od centrum miasta, a mało kto wie o jego istnieniu – mówi Matthew Tipper, główny instruktor w Toya Golf & Country Club Wrocław.
Warto dodać, że golf jest coraz bardziej dostępny także cenowo. Na potrzebne wyposażenie nie trzeba wydawać dużych sum, początkujący mogą zaopatrzyć się choćby na popularnych serwisach aukcyjnych. Nawet nowy sprzęt niejednokrotnie stanowi tańszą alternatywę dla tak powszechnych nart czy windsurfingu. Co więcej, współczesny golf nie wymaga, jak kiedyś, tradycyjnego stroju. Można oczywiście ubrać się w klasyczny sweterek czy polo, ale na polach golfowych nie brakuje też osób stawiających na wygodę.

Rodzina na polu golfowym
Gdy przychodzi upragniony weekend, w końcu mamy czas by odpocząć na świeżym powietrzu w towarzystwie najbliższych i przyjaciół. Niektórzy decydują się na całodzienne leniuchowanie na łonie natury, inni szukają bardziej aktywnych rozwiązań. Oryginalnym pomysłem może okazać się wycieczka za miasto na najbliższe pole golfowe, samemu, z przyjaciółmi lub rodziną. Ogromną zaletą golfa jest fakt, że to jeden z niewielu sportów, który łączy pokolenia. Na polu golfowym dziadek może nauczyć wnuczka samodyscypliny, a mama zmierzyć się z córką na siłę charakteru. Golf jest także sportem, który uczy cierpliwości oraz gry fair play. Kilkugodzinna zabawa na świeżym powietrzu będzie wspaniałym relaksem dla duszy oraz ciała, okazją do zacieśnienia więzi rodzinnych oraz oderwania się od codziennych obowiązków.

Sportowy duch walki
Golf opiera się na powszechnie przyjętych zasadach etykiety, z których najważniejsze to szacunek do przeciwnika i kultura osobista. Jest również sportem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Dzieci, na co dzień grające w piłkę nożną czy jeżdżące na rowerze, mają okazję sprawdzić się w zupełnie odmiennej dyscyplinie. Golf wymaga niezwykłej koncentracji i wyciszenia, co z pewnością dla najmłodszych może być dużym wyzwaniem. Dodatkowo, daje możliwość zmierzenia się z rodzicami czy starszym rodzeństwem, a to działa niezwykle mobilizująco. Warto pamiętać, że w golfie nie siła fizyczna decyduje o zwycięstwie, ale odpowiednia technika, a tej może nauczyć się każdy. Wbrew pozorom golf to również sport dla aktywnych, ponieważ przejście całego, 18-dołkowego pola to, w zależności od jego wielkości, nawet ośmiokilometrowy spacer.

Już niedługo golf może zyskać jeszcze więcej zwolenników, ponieważ wraca do grona dyscyplin olimpijskich. Może więc warto spróbować?

  •  

Dodaj komentarz