Symulatory Do Gry W Golfa

Symulatory Do Gry W Golfa Dodane przez: Paulina Kmieć, dodano: 2008-12-10


Te wspaniałe maszyny ułatwiają golfistom przetrwanie zimy. A z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Jak grzyby po deszczu powstają nowe generacje symulatorów i miejsca, gdzie można z nich korzystać. Oprócz samej gry, symulatory dają też możliwość obejrzenia najlepszych pól golfowych świata, takich jak choćby słynne St Andrews. Działanie symulatora opiera się na pracy radarów i czujników laserowych, które z niesamowitą precyzją mierzą parametry uderzenia. Dzięki temu lot piłki może być precyzyjnie odzwierciedlony na ekranie. W symulatorach najnowszej generacji gra jest bardzo realistyczna. Sprawia to możliwość ustawienia wysokości trawy i warunków atmosferycznych.
Oczywiście to nie to samo, co gra na prawdziwym polu czy driving range’u. Najlepszym przykładem jest puttowanie, które diametralnie różni się od realnego. Golfiści najczęściej wybierają opcję, w której naliczana jest odpowiednia ilość puttów, zależna od odległości piłki od dołka. Kolejną dość istotną różnicą są nachylenia terenu, które w naturalnych warunkach nie ułatwiają gry. W przypadku symulatorów praktycznie nie mają na grę wpływu.
Powszechnie znaną prawdą jest, że wyniki uzyskiwane podczas gry na symulatorze nie pokrywają się z tymi osiąganymi na polu golfowym – są niższe niż normalnie, czasami znacznie niższe. Nie zmienia to faktu, że przyjemnie jest rozegrać rundę golfa, nawet jeśli pole golfowe zastępuje maszyna. Zwłaszcza zimą, kiedy nie mamy innych możliwości, symulator może okazać się idealnym rozwiązaniem.

SZCZEGÓLNIE POLECAMY:

Sierra Golf Club

Doskonałej jakości obraz i niezwykła precyzja. Tak można w jednym zdaniu scharakteryzować symulator firmy Full Swing w Sierra Golf Club, w okolicach Wejhertowa. Przyjemność z gry jest podwójna, bo Klub dysponuje dwoma takimi maszynami. Wielofunkcyjne urządzenie pozwala na grę na trzydziestu ośmiu polach o zróżnicowanej trudności. Miłośników zielonego szaleństwa czeka jeszcze jedna miła wiadomość – w Domu Klubowym jest też telewizor plazmowy z wieloma kanałami golfowymi. Na miejscu jest także restauracja z barem i stół do bilarda.

Cennik:
Członkowie: 60 zł od poniedziałku do piątku, 100 zł w weekend
Goście: 75 zł od poniedziałku do piątku, 125 zł w weekend

Pętkowice
84-200 Wejherowo
tel. (+48 58) 778 49 00
http://www.sierragolf.pl


A&A Golf Club

Posiada największy golfowy obiekt indoor w Polsce. W ofercie oprócz symulatorów, golfiści mają możliwość gry na 18-dołkowym greenie o powierzchni 160m², chippingu do tarcz stojących i treningu długich uderzeń do tarcz wiszących.

Prezent od Golfmanii: Dla pierwszych pięciu osób, które zamówią prenumeratę magazynu Golfmania mamy całodniowe vouchery do A&A Golf Club.

ul. Wersalska 47/75
91-212 Łódź
tel. (+48 42) 255-52-92
tel. kom 608 090 569
www.golf.aia.pl

Tokary Golf Club
To kolejny obiekt, który warto odwiedzić w przerwie zimowej. Dwa symulatory firmy SportsCoach są gwarantem dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń.

Prezent od Golfmanii: Pięciu osobom, które zamówią prenumeratę magazynu Golfmania, podarujemy vouchery na godzinną grę na symulatorze w Tokary Golf Club.

Tokary 16
83-304 Przodkowo
tel. kom 667 677 091
tel. (58) 694 01 82
www.tokarygolf.pl

Hotel Belvedere Resort & Spa
Na najniższej kondygnacji hotelu można sprawdzić swe umiejętności na wirtualnym polu golfowym, na którym usłyszysz nawet śpiew ptaków.

Prezent od Golfmanii: Do 31 grudnia, na hasło: „Golfmania” 10% zniżki na grę na symulatorach w Hotelu Belvedere Resort & Spa.

ul. Droga do Białego 3
34-500 Zakopane
tel. +48 (18) 20 21 200
www.belvederehotel.pl

Tekst pochodzi z magazynu Golfmania nr 6.

  •  

Dodaj komentarz