Tiger Wyzdrowieje Za Poltora Roku

Tiger Wyzdrowieje Za Poltora Roku Dodał: Paulina Kmieć, dodano: 2008-09-30

Tiger Woods ogłosił właśnie, że dopiero za półtora roku jego kolano wyzdrowieje całkowicie.

Tiger Woods, dochodzi do siebie po operacji chirurgicznej więzadła krzyżowego lewego kolana. W golfa nie gra już od ponad trzech miesięcy czyli od ostatniego US Open, rozgrywanego na Torrey Pines, gdzie po dramatycznej walce zwyciężył.

Numer jeden świata golfa przewiduje, że nie będzie w stanie wykonać swingu przynajmniej do stycznia.
- Więzadło krzyżowe po tego rodzaju operacji regeneruje się 6 miesięcy. Nie ważne co zrobię, nie mogę tego przyspieszyć, muszę czekać do stycznia. Niestety nie mogę w tym czasie ćwiczyć na lewej nodze. Mam nadzieję, że po 6 miesiącach więzadło będzie w 85 procentach zdrowe. Powrót do stuprocentowej sprawności potrwa około dwóch lat - mówi Woods.
32 letni Tiger przeszedł czwartą operację lewego kolana dwa dni po tym jak zwyciężył Rocco Mediate na Torrey Pines i obronił swój czternasty tytuł mistrzowski.
Woods, który zwyciężył aż dziewięć razy w dwunastu oficjalnych turniejach rozgrywanych w do tej pory, powiedział, że na Torrey Pines był w szczytowej formie. Chciał wywalczyć jak najwięcej zanim wróci do zdrowia w 2009 roku.
- Myślę , że w tym okresie grałem lepiej niż kiedykolwiek w mojej karierze - powiedział Woods. Tiger do tej pory zwyciężył w 65 turniejach z cyklu PGA Tour. Więcej zwycięstw na koncie mają tylko Jack Nicklaus (73) oraz Sam Snead (82).
W lipcu, dr Thomas Rosenberg, jeden z dwóch chirurgów, którzy operowali Tigera, powiedział, że jest "wysoce nieprawdopodobne" by jego kariera ucierpiała na dłużej.

  •  

Dodaj komentarz