Top 10 Domow Klubowych Dla Golfistow

Top 10 Domow Klubowych Dla Golfistow Dodane przez: Paulina Kmieć, dodano: 2008-09-01 dom klubowy na polu golfowym Toya G& CC Wrocław

 

DOMY KLUBOWE

Dla golfisty najważniejszy jest golf. Liczy się pole, stopień jego trudności, szybkość greenów i stan fairwayów. Jednak po rundzie okazuje się, że nie mniej ważny jest tak zwany 19 dołek czyli dom klubowy. To miejsce, gdzie chce się odpocząć, zrelaksować, porozmawiać, odświeżyć. Dom klubowy jest miejscem, gdzie czas spędzają nie tylko golfiści, ale także ich najbliżsi. Przedstawiamy 10 najlepszych polskich domów klubowych.

OPRACOWANIE AGATA CZARNOTA

1
Toya G&CC Wrocław (na zdjęciu powyżej)
W Toya G&CC otwarty został nowy dom klubowy. 3,000 m², ogromna jadalnia, taras, sala konferencyjna i centrum fitness. Godziny otwarcia: 8-21.

Dla gości
150 miejsc w restauracji czynnej od poniedziałku do piątku od 10-20, w weekendy od 8 do 21. Przekąski (club sandwicz – 22 zł) i dania główne (T-bone steak – 66 zł).
Brak pokoi do wynajęcia.

Dla graczy
Szatnia z zamykanymi szafkami (ponad 100), szafki na torby golfowe, natryski oraz Pro Shop. Od 8 do 20 zawodnicy mogą wypożyczyć kije, wózki ręczne i spalinowe (zestaw kijów – 80 zł, meleks – 100 zł).

Dodatkowe informacje
Sala konferencyjna o powierzchni 100 m² i sala fitness, a w przyszłości również sauna.

 

2

Sierra Golf Club

dom klubowy Sierra Golf Club


Dom klubowy pod Trójmiastem, zbudowany w starym angielskim stylu o powierzchni ponad 1,000 m².

Dla gości
Dwa bary, kawiarnia, restauracja na 120 osób. Przekąski, kanapki, zupy (10 zł), śniadania (15 zł) oraz obiady (22-40 zł).

Dla graczy
Szatnia z natryskami i zamykanymi szafkami. Pro Shop (Callaway, Abakus, Brax, Chervo, Duca del Cosmo, JuCad). Od 10 do 18 serwis oferuje club fitting, scope system i tradycyjną naprawę kijów. Wypożyczalna sprzętu czynna do ostatniego klienta. Zestaw kijów – 80 zł, meleks – 110 zł.

Dodatkowe informacje
Dwa symulatory gry, bilard, biblioteka. Występy artystyczne, prezentacje produktów i degustacje. Członkowie klubu mają do dyspozycji salę klubową.

 

3
Rosa Private Golf Club

dom klubowy Rosa Private Golf Club

Dom klubowy położonego 14 km od Częstochowy pola golfowego czynny jest od 9 do 20. Jest to największy dom klubowy w Polsce, choć dla graczy i członków nie przeznaczono zbyt dużo miejsca. Brakuje dużego Pro Shopu, a najwięcej miejsca zajmuje okazały hol. Nie lada atrakcją jest duży taras z widokiem na 18 dołek.

Dla graczy
Szatnia, zamykane szafki, natryski. Wypożyczalnia sprzętu. Zestaw kijów – 80 zł, meleks – 100 zł.

Dodatkowe informacje
Dwie sale konferencyjne oraz taras. Oficjalne otwarcie domu klubowego odbyło się pod koniec lipca, jednak obok nadal trwają prace budowlane związane z wykończeniem części prywatnej, należącej do właściciela pola.

 

4
Postołowo Golf Club

dom klubowy Postołowo Golf Club


Nowoczesny dom klubowy z recepcją położony na pojezierzu Kaszubskim ma 750 m² i jest otwarty od 8 rano do zachodu słońca.

Dla gości
Kawiarnia, bar i restauracja (64 miejsca) czynna od 8 do ostatniego gościa. Przekąski (kanapki – 20 zł), dania główne (karkówka ze śliwkami, ziemniaki, sałatka – 40 zł). Brak miejsc noclegowych, goście za to mogą skorzystać z pensjonatu „Noce i Dnie" 1 km od pola.

Dla graczy
Szatnia, zamykane szafki i natryski. Pro Shop czynny od 8 do 18. Wypożyczalnia sprzętu od 8 do zachodu słońca. Zestaw kijów – 80 zł z wózkiem ręcznym, meleksy – 125 zł za rundę.

Dodatkowe informacje
Sala konferencyjna o powierzchni 180 m² i taras z widokiem na pierwsze tee.

 

5
Binowo Park Golf Club

Binowo Park Golf Club

Położony pod Szczecinem Binowo Park GC ma dom klubowy z recepcją o powierzchni 720 m². W sezonie otwarty w godzinach 8-19.

Dla gości
Restauracja czynna od 8 do 19. Sałatki (caprese – 26 zł), pstrąg z grilla z warzywami (42 zł), tradycyjne dania obiadowe (zupa + danie szefa kuchni – 28 zł).
Brak pokojów do wynajęcia. Nocleg w domkach letniskowych.

Dla graczy
Szatnia z zamykanymi szafkami (10 zł), natryski. Od 8 do 19 Pro Shop z wypożyczalnią. Zestaw kijów – 70 zł, meleks – 100 zł, putter z piłeczką – 10 zł, wózek golfowy – 20 zł, pół kompletu kijów z torbą – 40 zł, kij do ćwiczeń na driving range gratis.

Dodatkowe informacje
Sala konferencyjna (90 m²) oraz taras z widokiem na 18. green.

 

6
First Warsaw G&CC

First Warsaw G&CC

First Warsaw G&CC w Rajszewie dysponuje domem klubowym z recepcją (1,200 m²) czynnym od 7 do 19.

Dla gości
Restauracja prowadzona przez Martę Gessler czynna od poniedziałku do piątku od 9 do 20 oraz w weekendy od 8 do 20. Sala jadalna (200 m²) plus taras (360 m²).

Dla graczy
Szatnia, zamykane szafki, natryski. Pro Shop ze sprzętem golfowym, ubraniami, obuwiem, wózkami elektrycznymi i pamiątkami czynny od 8 do 19. W serwisie zmiana gripów (10 zł), przedłużenie kija (60 zł), wymiana shaftu (150-300 zł). Wypożyczalnia czynna od 8 do 19. Wózek – 20 zł, zestaw kijów – 150 zł, meleks – 130 zł.

Dodatkowe informacje
Sala konferencyjna (60 m²), taras (360 m²).

 

7
Amber Baltic Golf Club

 

dom klubowy Amber Baltic Golf Club


Dom klubowy z recepcją znajdującego się na obrzeżach Wolińskiego Parku Narodowego klubu Amber Baltic Golf Club ma 900 m². Czynny jest od 8 do 20.

Dla gości
Restauracja (100 miejsc) serwuje posiłki w godzinach pracy domu klubowego. Można tu zjeść m.in. zupę dnia (8zł), sałatkę z kurczakiem (18 zł), spaghetti bolognese (18 zł) lub panierowane cząstki kurczaka (18 zł).

Dla graczy
Szatnia, zamykane szafki oraz natryski. Otwarty od 9 do 17 pro shop ze sprzętem, odzieżą, obuwiem i wózkami. Wypożyczalnia sprzętu czynna od 8 do 20. Zestaw kijów – 105 zł,  meleksy – 105 zł.

Dodatkowe informacje
Z tarasu rozciąga się widok na pole oraz sosnowe lasy Wolińskiego Parku Narodowego.

 

8
Krakow Valley G&CC
Krakow Valley G&CC ma dom klubowy z recepcją (500 m²) otwarty od 8 rano do zmierzchu.

Dla gości
Restauracja czynna od 10 do 22. W menu zupy (8-19 zł), dania obiadowe (15-80 zł), desery (10-30 zł). W domu klubowym hotel (12  pokoi dwuosobowych, 2 jednoosobowe oraz 2 apartamenty). Ceny za nocleg wynoszą od 270 do 500 zł za dobę.

Dla graczy
Szatnia, 60 zamykanych szafek, 5 natrysków. Otwarty od godziny 9 do 20 pro shop oferuje sprzęt, odzież i obuwie. Pełen zakres usług w serwisie. Wypożyczalnia: zestaw kijów – 50 zł, meleks – 125 zł.

Dodatkowe informacje
Dwie sale konferencyjne z tarasem (300m² i  500m²) w osobnym budynku. W domu klubowym trzy tarasy i letni ogródek.

 

9
Kujawy Golf Club

dom klubowy Kujawy Golf Club


Kujawy Golf Club położony w okolicach Włocławka ma dom klubowy (400 m²) dla członków klubu otwarty bez ograniczeń.
Dla gości
Dla członków klubu bar all inclusive czynny 24 godziny na dobę. Ilość miejsc – 20. Apartament klubowy (150 m²) kosztuje 600 euro. W cenie pole na wyłączność (9 dołków).
Dla graczy
Szatnia oraz łazienka z prysznicem. W Pro Shopie można kupić piłki, rękawiczki. Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu dla uczestników kursu.
Dodatkowe informacje
Odpoczywając na tarasie można skorzystać z baru albo zjeść potrawę z grilla. Dużą atrakcją domu klubowego Kujawy Golf Club jest galeria sztuki, w której można podziwiać obrazy i rzeźby. W jej wnętrzu urządzono apartament mieszkalny.

 

10
GC Bytkowo County Poznań

dom klubowy GC Bytkowo County Poznań


Domek klubowy (150 m²) z recepcją i ogrodem, latem czynny jest od 8 do 20:30, w pozostałe miesiące od 9 do zmroku.

Dla gości
Barek z napojami i alkoholami oraz restauracja oferująca przekąski (14 zł), śniadania (14 zł), zupy (8-9 zł), spaghetti (14 zł), zestawy (mięso z grilla, surówka, frytki – 25 zł) oraz sałatki (12-14 zł).

Dla graczy
Szafki, Pro Shop ze sprzętem, odzieżą, obuwiem, książkami i czasopismami. W serwisie naprawa kijów (ok. 35 zł), wymiana gripów (15 zł). W wypożyczalni kije (głównie Wilson) – 7 zł za kij, pół setu z torbą – 30 zł, pełen set z torbą – 50 zł. Meleks na 9 dołków – 50 zł, na 18 dołków – 100 zł.

Dodatkowe informacje
Taras i kominek.

Tekst pochodzi z najnowszego, czwartego numeru Golfmanii, który od kilku dni jest już w sprzedaży.

Powyższy ranking przygotowaliśmy na podstawie informacji z ankiet, rozesłanych wcześniej i wypełnionych we wszystkich domach klubowych w Polsce.

Jeśli nie zgadzasz sięz naszym top 10, jesteś przekonany, że mamy rację albo po prostu masz ochotę skomentować ten tekst - zrób to w KOMENTARZU.
JESTEŚMY BARDZO CIEKAWI OPINII GOLFMANIAKÓW.

  •  

Dodaj komentarz