Turniej Pojednania Polska Niemcy

Turniej Pojednania Polska Niemcy Dodane przez: Paulina Kmieć, dodano: 2009-02-06

W dniach 07-11.09.2009 na czterech polach golfowych Pomorza Zachodniego i Pomorza Zaodrzańskiego odbędzie się międzynarodowy turniej golfowy o nazwie „1. Internationale Golfwoche in Vorpommern”.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Rolf Haller, który do roku 2005 pracował jako specjalista informatyk na Bawarii. Wielokrotnie uczestniczył tam w turnieju „Rosenheimer Golfwoche” organizowanym przez amatorów dla amatorów.
Po przeprowadzce do miejscowości Heringsdorf na Wyspie Uznam poznał Volkera Auricha, przemysłowca z Kolonii. Wspólnie doszli do wniosku, że amatorski turniej golfowy potrzebny jest także w naszym regionie i zajęli się jego organizacją.
Aby nadać przedsięwzięciu charakteru międzynarodowego, rozgrywki będą odbywały się m.in. na polu golfowym w Kołczewie na polskiej Wyspie Wolin. Pozostałe pole turniejowe to: Balm na Wyspie Uznam, Karnice na Wyspie Rugii oraz Kaszów koło Strzałowa (Stralsund).
Panowie Aurich i Haller twierdzą, że organizacja tego wydarzenia to ich prywatny wkład w pojednanie między Polakami i Niemcami.
Udział w turnieju weźmie około 80-ciu uczestników, amatorów o różnym stopniu zaawansowania, przede wszystkim z Niemiec i ze Szwecji. Cały czas są jeszcze wolne miejsca dlatego organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do uczestnictwa.

Więcej informacji w internecie na stronie www.vorpommern-golfwoche.de

Życzymy powodzenia zarówno organizatorom jak i uczestnikom turnieju!

  •  

Dodaj komentarz