Urszula Zasada I Zbigniew Bujalski Mistrzami Podkarpacia

Urszula Zasada I Zbigniew Bujalski Mistrzami Podkarpacia Dodał: Paulina Kmieć, dodano: 2008-09-18

Podkarpacki Klub Golfowy rozegrał niedawno na częstochowskiej Rosie pierwsze otwarte Mistrzostwa Podkarpacia w golfie.

Udział w rozgrywkach wzięło blisko 70 golfistów, m.in. z niemieckiego Delfigolf Golfklub Bayerwald/ Weldkirchen, Śląskiego KG, słowackiego Malevil, Lubelskiego KG, Kaliskiego KG, First Warsaw G&CC, City GC Wrocław, Royal Kraków, Krakow Valley, GC Bytkowo, i oczywiście Rosa Private.

Turniej rozegrano w trzech kategoriach: PRO, hcp i zielona karta. Dla posiadaczy ZK był to pierwszy turniej na polu golfowym, więc emocji nie brakowało. Pole Rosa Private jest pełne stawów, zielonokartowcy skutecznie straszyli zamieszkałe w nich ryby wzbijając malownicze fontanny.
Wątpliwości podczas gry, głównie początkujących graczy, rozstrzygał Alfred Kos, sędzia turnieju. Zdrowa, sportowa rywalizacja trwała do ostatniego dołka.
Po zakończonej grze i przerwie regeneracyjnej w domu klubowym odbyła się ceremonia ogłoszenia zwycięzców i wręczenia nagród. Mistrzynią Podkarpacia została Urszula Zasada z Rosa Private GC, a tytuł Pierwszego Mistrza Podkarpacia otrzymał Zbigniew Bujalski, prezes First Warsaw G&CC.
- Te Mistrzostwa zaliczam do bardzo udanych. Poprawiłem o jedno uderzenie swój rekord życiowy (+3). Piotr Mondalski, (szef PZG - przyp. red.) osobiście poinformował mnie o zdobyciu tytułu Pierwszego Mistrza Podkarpacia. Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie - cieszył się zwycięzca.
Najlepszy w kategorii brutto został Jan Lubieniecki, PRO współpracujący z podkarpackim Klubem. W kategorii Zielonej Karty najlepsza była Krystyna Zając z PKG.

Podkarpacki KG rozwija się bardzo dynamicznie, w tym sezonie egzamin na Zieloną Kartę zdało ok. 30 osób, i z tych świeżo upieczonych golfistów prawie dwudziestu zagrało w Mistrzostwach Podkarpacia.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

  •  

Dodaj komentarz