Planszowe Pole Golfowe Polska

Planszowe Pole Golfowe Polska

Narzędzia

Portret użytkownika Nick Shany Nick Shany "shany" Golfmaniak od:2009-11-26 Status:amator Moje wyniki
Średni wynik na polu: ----
Liczba eagle: ----
Liczba hole in one: ----
Najlepsza runda: ----

Zdjęcia

Głosów za:
Głosów przeciw:
Opis:

Normal
0
21

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:Standardowy;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:"";
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:"Times New Roman";}

W
sylwestrową noc z 1992/1993 r. postanowiłem stworzyć dla siebie grę, która
umożliwiałaby mi rywalizację z samym sobą i z innymi osobami, które, podobnie
jak ja, lubią ten rodzaj rozrywki.  W tą
jedną sylwestrową noc przygotowałem planszę i opracowałem mechanizm gry.
Pierwsze planszowe pole golfowe było wyłącznie wytworem mojej wyobraźni i
służyło mi przez dziesięć lat. W 2002
roku wpadłem na pomysł wzbogacenia walorów poznawczo-edukacyjnych swojej gry i w ten sposób rozstałem się ze swoim prywatnym, starym polem golfowym. Nowe pole golfowe przybrało kształt Polski. Wtedy też, przyszedł mi do głowy pomysł, aby stworzyć serię kompatybilnych gier noszącą nazwę "Pola golfowe Świata". Jeśli zrealizuję kiedyś ten pomysł, to będzie to bez wątpienia największa gra planszowa na Świecie. Poczyniłem już pierwsze kroki i zastrzegłem prawa autorskie, a gra Planszowe Pole Golfowe Polska właśnie w tym tygodniu opuszcza drukarnię. Pierwszy nakład wynosi zaledwie 1000 sztuk, ale mam nadzieję, że następny będzie większy.

Gra przeznaczona jest dla wszystkich graczy powyżej 6 roku życia, ale młodsi też mogą próbować swoich sił, rywalizując pod opieką dorosłych. Gra zapoznaje dzieci z kierunkami świata, a mechanizm gry uczy określania tych kierunków na mapie. Poza tym gra w przyjazny sposób zachęca dzieci do poznawania cyferek i wykonywania prostych działań matematycznych na specjalnie przygotowanych osobistych kartach startowych.

Grę ułatwiają przygotowane dla starszych graczy specjalne diagramy do zapisywania przebiegu rywalizacji. Dzięki Tabeli Norm Uderzeń można wyznaczać dowolne trasy rankingowe i rywalizować ze sobą stosownie do ilości wolnego czasu przeznaczonego na rozrywkę. Żeby zagrać w golfa na Polu golfowym Polska, wystarczy rozłożyć planszę, przyjrzeć się uważnie przedstawionemu za pomocą rysunków mechanizmowi gry i wykonać swoje pierwsze uderzenie, a potem następne... aż do momentu, gdy pionek-piłeczka trafi do dołka.

Ci, którzy wiedzą na czym polega gra w golfa, nie będą mieć problemów, a tym którzy nie wiedza o co w tym sporcie chodzi, polecam dokładne zapoznanie się z krótkim opisem gry w języku polskim, angielskim lub niemieckim. 

P.S Wiele rzeczy potrafię zrobic, ale wydaje mi się, że niewłaściwie ułozyłem ten tekst. Nie mam pojęcia jak poszerzyć, żeby tak nie zwisał.

 

Tagi:
Moje ulubione pole golfowe

Hydepark

Tylko znajomi mogą komentować profil

Komentarze

Brak komentarzy

Zagraj w golfa online

Dodaj komentarz