Z Golfem Na Randke

Z Golfem Na Randke Dodał: Paulina Kmieć, dodano: 2008-08-20

 

Wszędzie tam, gdzie gra się w golfa, istnieją internetowe portale randkowe dla golfistek i golfistów. Niektóre są nawet międzynarodowe – bo przecież wiadomo, że golf, podobnie jak miłość, nie zna granic.

Ktoś mógłby zapytać dlaczego tworzy się portale randkowe właśnie dla golfistów? Czy to jakaś odrębna kategoria ludzi, którzy chodzą na bardzo nietypowe randki, więc najlepiej jeśli spotykają się między sobą? To też, ale nie tylko. Małe serwisy randkowe, przeznaczone dla określonych grup są bardziej funkcjonalne i skuteczniejsze. Popularne serwisy randkowe "dla wszystkich", przynajmniej na zachodzie Europy czy w Stanach Zjednoczonych, liczą sobie bowiem nawet po kilka milionów użytkowników. Dla ich właścicieli oznacza to wielkie wpływy, ale dla internautów jeszcze większe problemy ze znalezieniem drugiej połowy. Bo jak przekopać się przez dziesiątki lub setki tysięcy profili prezentujących ludzi w tym samym wieku, odpowiedniej płci i z tego samego miasta? Potrzeba sporo czasu by przejrzeć wszystkie profile, nie mówiąc juz o dokonaniu analizy czy wyboru najciekawszych.
Nic dziwnego, jak wynika z badań rynkowych, że chociaż popularność serwisów randkowych spada, czas jaki spędzają ich użytkownicy w witrynach jest coraz dłuższy. (Według badań firmy Gemius w listopadzie 2006 co czwarty internauta korzystał z portalu randkowego, w listopadzie 2007 tylko co szósty, jednak spędził na nim dwa razy więcej czasu niż rok wcześniej).
Nadmiar kandydatów zmusza do ślęczenia przed ekranem, co z pewnością źle odbija się na zdrowiu, a niekoniecznie przekłada na jakość dokonanych wyborów.
I właśnie przed tego rodzaju komplikacjami ratuje nas specjalizacja - serwisy randkowe z mniejszą liczbą użytkowników ale skupiające ludzi wg. ustalonego z góry kryterium. Oczywiście nie zawsze jest to golf.
Kryteria specjalizacji zależą tylko od fantazji i wyobraźni twórców serwisów.
W Danii jeszcze 7 lat temu wśród serwisów randkowych dominował jeden duży (www.dating.dk), dziś funkcjonuje kilkanaście mniejszych i ciągle powstają nowe. Między nimi zaś: portal randkowy dla miłośników poezji, dla fanów muzyki metalowej, dla podróżników, dla wielbicieli zwierząt domowych.
W Anglii popularne serwisy randkowe funkcjonują na portalach internetowych konkretnych tytułów prasowych. Ponieważ czytelnicy Guardiana, Daily Mirror czy The Sun z gruntu różnią się wykształceniem czy zainteresowaniami, poszczególne serwisy randkowe grupują ludzi określonego rodzaju.
Istnieją portale dla katolików (www.christiandate.com), dla osób o żydowskim pochodzeniu (np.www.jdate.com), dziwnym poczuci humoru (np.www.thespark.com), seniorów (np. www.thirdage.com).
Jak grzyby po deszczu wyrastają portale randkowe dla golfistów. Część z nich to jedynie puste narzędzia do kojarzenia par, w niektórych jest po kilkunastu użytkowników, są jednak i takie, które mają ich setki czy tysiące.

Oto kilka ciekawszych serwisów randkowych dla golfistów i golfistek:

www.dateagolfer.com
Jeden z sympatyczniejszych serwisów dla golfistów, niestety przede wszystkim dla tych ze Stanów Zjednoczonych czy Kanady. Średnia wieku - około 45 lat. Wszystkie profile są ogólnodostępne, wśród użytkowników są zarówno tacy, którzy szukają miłości przez duże M jak i tacy, którzy szukają nowych znajomych do gry. Przeważają jednak Ci pierwsi.

www.lovebirdie.co.uk
Serwis przeznaczony przede wszystkim dla golfistów z Anglii, wstęp tylko po zalogowaniu. Tutaj również można znaleźć zarówno golfową żonę czy męża jak i koleżankę/kolegę na wyprawę po polu. Średnia wieku - 40 lat.

www.singlegolfer.de
Niemiecki serwis dla samotnych golfistów. Jego twórcą jest Mark Wainfor, zawodowy golfista, szef niemieckiej PGF. Serwis organizuje między innymi podróże dla samotnych golfistów, turnieje i szkolenia oraz wieczorki zapoznawcze "po godzinach".

www.flirtbox.se/intressen/sporter/golf.html
Jeden z najbardziej nowoczesnych i najlepiej zorganizowanych serwisów randkowych o zasięgu
międzynarodowym. Rozbudowana wyszukiwarka pozwala na wyszukiwanie użytkowników np. według zainteresowań.  Flirtbox gromadzi golfistów  ze Stanów Zjednoczonych, Anglii, Kanady, Szwecji, Danii, Holandii, Japonii, Niemiec, Francji, Hiszpanii i Włoch. Intencje mają rozmaite: od ściśle matrymonialnych po towarzyskie.

www.singelgolf.se
Serwis szwedzki organizujący wycieczki golfowe dla singli.

Jak widać brak wśród nich stron polskojęzycznych, to jednak z pewnością tylko kwestia czasu.

 

 

Dodaj komentarz