Deutsche Bank Pro Am Tour 2010

Deutsche Bank Pro Am Tour 2010 Dodane przez: Golfmania pl, dodano: 2010-05-04

Kolejny cykl Deutsche Bank Pro Am Tour rozpoczoł się 1 maja na podwrocławskim polu Toya G&CC. W tym roku w trakcie pięciu rozgrywek najlepsi zawodowcy i amatorzy powalczą o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej tego najważniejszego cyklu turniejów golfowych w Polsce. W tym roku do udziału zgłosiła się rekordowa liczba uczestników.

Deutsche Bank Pro-Am Tour to niewątpliwie najważniejsze zawody w Polsce. To właśnie tu w ostatnich latach padały rekordy Polski i najbardziej spektakularne, znane z relacji telewizyjnych, „Hole In One” W turniejach typu Pro-Am prowadzone są dwie klasyfikacje: zawodowców oraz amatorów. Tegoroczny Deutsche Bank Pro Am-Tour otworzą dwudniowe rozgrywki we Wrocławiu, na polu Toya G&CC. Kolejne odbędą się 3 i 4 lipca w Trójmieście, na polu Sierra Golf Club, następnie 24 i 25 lipca na Kraków Valley Golf & Country Club. Gospodarzem turnieju odbywającego się 14 i 15 sierpnia w Międzyzdrojach będą pola Amber Baltic Golf Club, ostatni zaś – finał tegorocznej edycji Deutsche Bank Pro-Am Tour będzie miał miejsce 18 i 19 września w warszawskim Klubie Golfowym Lisia Polana.

Jak co roku przygotowaliśmy dla uczestników zawodów 120 miejsc - mówi Przemysław Giel, Wiceprezes Zarządu Golf24, organizator Deutsche Bank Pro-Am Tour - Jednak ze względu na rekordowo duże zainteresowanie, zmuszeni byliśmy rozszerzyć listę startową o dodatkowe kilkadziesiąt osób.

Faworytem profesjonalistów jest mieszkający w Polsce Amerykanin, Peter Bronson. Łączna pula nagród w klasyfikacji zawodowców wynosi 75 tys. zł, zwycięzcy-amatorzy zostaną nagrodzeni wartościowymi nagrodami.

Wspieranie rozwoju golfa w Polsce jest jednym z naszych długofalowych projektów. Deutsche Bank Pro-Am Tour wpisał się na mapę najważniejszych wydarzeń sportowych i cieszy nas, że po raz kolejny możemy współtworzyć ten turniej – mówi Sabina Salamon, Rzecznik Prasowy Grupy Deutsche Bank w Polsce.

  •  

Dodaj komentarz