Golfisci Na Haldach W Bytomiu

Golfisci Na Haldach W Bytomiu Dodane przez: Paulina Kmieć, dodano: 2009-05-14

Niesamowity turniej Alternatif Golfa rozegrał się w czwartek, 7 maja na kopalnianych hałdach byłej kopalni Szombierki w Bytomiu. Była to jedna z imprez całego cyklu wydarzeń, pod nazwą Alternatif Turistik.

Golfiści z całego Śląska zjechali się do Bytomia, by wziąć udział w imprezie organizowanej przez największego w Bytomiu inwestora – Armadę Development. Turniej rozegrano na dziewięciu dołkach, w rolę których wcieliły się stare wiadra, miski czy pisuary, a wzięło w nim udział 24 zawodników. Wygraną w turnieju była statuetka golfisty oraz „kołkastla” – węglarka wypełniona węglem – symbolem terenów na których toczyła się gra.

2146 – tyle metrów mieli do przejścia golfiści

I miejsce w turnieju zajął Włodzimierz Pawlik
II miejsce w turnieju zajął Jerzy Niemirowicz
III miejsce w turnieju zajął Mariusz Nicz

Tym wszystkim, którzy bardziej interesują się historią niż sportem inwestor umożliwił zwiedzanie zabytkowej wieży Szybu Krystyna – z tej niebywałej okazji skorzystało ponad 100 osób. Była to niepowtarzalna szansa obejrzenia wnętrz wieży, jeszcze przed rozpoczęciem prac związanych z jej adaptacją do nowych funkcji.

- Impreza, którą zorganizowaliśmy była dla nas kolejną możliwością poznania lokalnej społeczności oraz zaprezentowania jej możliwości, które posiada ten teren – tłumaczy powody zorganizowania turnieju Alternatif Golfa Marek Mutke, Prezes Armady Development.

Jesienią tego roku planujemy otwarcie Driving Range – pola treningowego do gry w golfa, będzie to przedsmak tego, co czeka mieszkańców za kilka najbliższych lat – mamy też nadzieję, że tego typu miejsce zaszczepi w ludziach chęć grania w golfa – dodaje Mutke.

Driving range Szombierki

Prace związane z otwarciem Driving Range są już na zaawansowanym etapie – uporządkowano teren 5 ha, wybrano z niego kamienie i pokopalniane pozostałości, zasiano także specjalny gatunek trawy. W ciągu kilku najbliższych tygodni teren pola zostanie również ogrodzony.

W otoczeniu pola treningowego inwestor planuje otwarcie kilku obiektów, które będą spełniały funkcje typowe dla terenów rekreacyjnych.

OFF GOLF - dla niektórych jest zaprzeczeniem golfa, a dla innych rodzajem tej dyscypliny sportu, rządzącym się nieco innymi zasadami. Reguły i miejsca do gry to podstawowe elementy, które stanowią wyróżnik Off golfa. Grać może każdy i wszędzie, gdzie jest to tylko możliwe. Nie ma wymogów dotyczących ubioru, miejsc i etykiety. Najważniejsza jest jedna podstawowa zasada - bezpieczeństwo.
Zawodnicy grają wszędzie - na plażach, w starych fabrykach, na ulicy, w lesie. Używają do tego normalnego sprzętu, kijów i piłek.

Alternatif Golf – Od klasycznego golfa różni się środowiskiem w którym rozgrywa się turniej, rodzajem dołków (stary klozet, opony itd.), brakiem etykiety obowiązującej na typowym polu golfowym oraz swobodnym charakterem gry.

Armada Development to spółka wydzielona z firmy GC Investment - która na rynku nieruchomości działa od 1996 roku - w celu realizacji potężnego projektu inwestycyjnego w Bytomiu.
Zadaniem stawianym przed Armadą Development jest obsłużenie całego procesu inwestycyjnego obejmującego w tej chwili obszar ponad 80 ha. Symbolem inwestycji jest perła     architektury przemysłowej, zabytkowa wieża Krystyna.

  •  

Dodaj komentarz