Pga Polska Ma Swoja Wlasna Strone Internetowa

Pga Polska Ma Swoja Wlasna Strone Internetowa Dodane przez: Paulina Kmieć, dodano: 2009-01-29


Dziś ruszyła najnowsza strona internetowa PGA Polska - instytucji reprezentującej na terenie naszego kraju zawodowych golfistów. Pod adresem www.pgapolska.com znaleźć można nie tylko informacje o turniejach, szkoleniach, przepisach ale także o tym JAK ZOSTAĆ PRO?

W słowie wstępnym, autorstwa prezesa PGA Polska, Marka Podstolskiego, możemy przeczytać m.in.:

Witam na nowej stronie PGA Polska (Professional Golfers’ Association of Poland).

PGA of Poland jest członkiem Professional Golfers’ Association of Europe, organizacji, która zrzesza 16 tys. zawodowców z 36 krajów; nawet tak dalekich jak Meksyk, Brazylia czy RPA (wybrali oni Europę ze względu na najwyższy poziom szkolenia). Marka PGA jest tak samo dobrze znana na świecie jak marka Mercedes, Coca-Cola czy Mc Donalds. Tak więc, PGA Polska podpisując umowę PGAs of Europe, zobowiązała się dbać, promować i jednocześnie chronić praw tej nazwy.

Celem budowy tej strony jest  oczywiście ułatwienie komunikacji z Państwem.
Strona w przyszłości będzie dwujęzyczna, polsko-angielska, co ułatwi dostęp do informacji dla golfistów z zagranicy pragnących uczestniczyć w turniejach zawodowych i amatorskich  w naszym kraju.
Jednak, najważniejszym celem strony www.pgapolska.com – jest usprawnienie komunikacji między członkami PGA Polska.
Minęło 5 lat od kiedy zostałem prezesem PGA Polska. Swiat golfa w naszym kraju zmienił się radykalnie. Mamy o wiele więcej obiektów golfowych, mamy również „stadiony” golfowe na światowym poziomie. Najnowszym przykładem, stadionem golfowym jest Modry Las w Choszcznie zaprojektowany przez samego Gary Playera i właśnie tam warto pojechać i zagrać. A w Warszawie już rozpoczęto budowę stadionu zaprojektowanego przez Roberta Trent Jonesa Jr.
W minionym sezonie 3-krotnie  odwiedziła nas PGA European Tour (DHL Wroclaw Open, Parkridge Polish Senior Championship oraz Omega Mission Hills TC European  Qualifier ), wraz z towarzyszącymi jej mediami jak TV, prasa oraz zawodowi fotografowie. To media umieściły Polskę na światowej mapie golfowej.

Najważniejszym jednak zadaniem PGA Polska jest kształcenie instruktorów golfa.
Celem naszym jest stale rosnąca ilość tzw. Fully Qualified PGA Pro – naturalnie „made in Poland”. To oni właśnie podnoszą standard gry amatorów, jak równieś dbają o to by początkujący golfiści mieli szansę nauczyć się gry od wyszkolonych specjalistów z dyplomami PGA.
Jestem pewien, że w najbliższym czasie wykształcimy zawodowych graczy, którzy będą mogli konkurować z europejską czołówką.

Zbliżamy się dużymi krokami do „boom’u” golfowego, który jest już na Zachodzie. Musimy więc zrobić wszystko co w naszej mocy, aby golf w Polsce zaczął być sportem popularnym a nie tylko elitarnym. Nadszedł właśnie sezon zimowy, ale proszę by nie przestawali Państwo trenować z instruktorami PGA Polska, aby początek nowego sezonu był przyjemny i zaowocował dobrymi wynikami.
Wszyscy przecież wiemy, że handicap to nie kara a tylko pomoc w pokonaniu przeciwnika, którym jest zawsze i jedynie - pole golfowe.

Z uszanowaniem,
Marek W. Podstolski
Prezes PGA Polska

Trzymamy kciuki!

Golfmania

  •  

Dodaj komentarz