W Choszcznie Szukaja Golfowych Talentow

W Choszcznie Szukaja Golfowych Talentow Dodane przez: Golfmania pl, dodano: 2009-09-11

Już jutro, w sobotę, 12 września na polu golfowym Modry Las pod Choszcznem będzie miała miejsce inauguracja Modrej Szkoły – programu nauki golfa mającego na celu wyłonienia przyszłych zawodowych golfistów. Dzień Otwarty MODREJ SZKOŁY rozpocznie się o godz. 12.00. Zakończenie planowane jest na godz. 16.00. Dzieci i młodzież z Choszczna, Drawna, Recza, Bralinka, Pełczyc i Kłodawy koło Gorzowa Wielkopolskiego będą miały okazję po raz pierwszy zapoznać się z tym sportem, uprawianym na świecie przez ponad 120 milionów ludzi!

Pole Modry Las zostało oficjalnie otwarte na początku lipca tego roku przez Gary Playera, jednego z największych w historii tego sportu zawodników. Podczas ceremonii otwarcia zachęcał do promowania golfa wśród młodych. Wspominał, że Polsce wystarczy jeden znany zawodnik, aby nasz kraj zyskał rzesze golfowych turystów. Na odpowiedź członków klubu Modry Las nie trzeba było długo czekać …

Organizatorzy spodziewają się około 300 uczestników z 20 szkół -od 3 klasy szkoły podstawowej do trzecich klas gimnazjum. Dzięki współpracy z burmistrzami dzieci dotrą na pole szkolnymi autobusami. Imprezę poprowadzi znany choszczeński komentator sportowy Wiesław Drewicz. W tajniki golfa wprowadzać będą dwaj trenerzy młodego pokolenia – Kuba Ossowski i Maks Sałuda. Pomagał im będzie Jędrzej Łopatto, choszcznianin, jeden z najlepszych w Polsce amatorów, były członek reprezentacji Polski juniorów.

Inicjatorami tego programu są członkowie nowopowstałego Stowarzyszenia UKS MODRA
SZKOŁA przy polu golfowym Modry Las. Wśród nich znajdują się właściciele pola - Artur i Pamela Gromadzcy, golfiści z miejscowego klubu golfowego oraz przedstawiciele lokalnych samorządów, min. Bogusław Bil i radna Sejmiku Wojewódzkiego, Krystyna Bugaj-Wiśniewska. Wśród członków wspierających tą inicjatywę znaleźli się min. burmistrzowie okolicznych miast: Choszczna, Barlinka i Drawna.

Na otwarciu organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji nie tylko golfowych min. program instruktażowy straży pożarnej „Ja potrafię pomóc”, pokaz przez sprzętu policyjnego i psów tropiących.

Osoby lub instytucje zainteresowane udziałem dzieci w zajęciach Modrej Szkoły proszone są o kontakt telefoniczny z panią Andrzeliką Dziemianko, tel. 501 680 525 lub mail:
modraszkola@wp.pl

  •  

Dodaj komentarz