Kasprowicz Wygral Iii Polish Matchplay Championship

Kasprowicz Wygral Iii Polish Matchplay Championship Dodane przez: Paulina Kmieć, dodano: 2009-05-18

Kasprowicz triumfuje
Wczoraj zakończył się III Polish Matchplay Championship. W kategorii mężczyzn zatriumfował ponownie obrońca tytułu z zeszłego roku Michał Kasprowicz. Walka o tytuł była jednak długa i zacięta.

W półfinale Michał Kasprowicz walczył z Adrianem Meronkiem. Najpierw prowadził Michał Kasprowicz, po ośmiu dołkach miał dwa dołki przewagi. Potem na prowadzenie wysunął się Adrian Meronk, dzięki temu iż zagrał 5 dołków na birdie. Po „piętnastce” Meronk był 1 up. Jednak presja okazała się bardzo duża. Adrian przegrał kolejne dołki i tym sposobem mecz zakończył się 2&1 dla Michała Kasprowicza.

Piotr Ragankiewicz natomiast do ścisłego finału zakwalifikował się po porannej rozgrywce z Witoldem Grzesiakiem. Pan Witold prowadził 2 up po 8. dołkach, jednak Piotr Ragankiewicz zwyciężył następnie dołki nr: 9, 11, 13, 15 i 16 i tym samym stosunkiem 3&2 zwyciężył ten mecz.
W finale więc zmierzyli się z sobą Michał Kasprowicz i Piotr Ragankiewicz. Walka była bardzo zacięta, gdyż trwała aż 17 dołków.

Czwartą lokatę zajął Witold Grzesiak. Do półfinału zakwalifikował się pokonując Marka Grunta.

Wśród pań zwycięstwo odniosła juniorka Katarzyna Selwent, pokonując w finale Monikę Kowalewską 4&3. Trzecia była Dominika Gradecka, która zwyciężyła z Karoliną Jaworską trzema dołkami, gdy do rozegrania były jeszcze dwa.

Wśród mężczyzn w czołowej 16-ce było siedmiu juniorów, w czołówce pań, aż pięć juniorek.

Następne turnieje z cyklu Golf Masters Series odbędą się pomiędzy 26 a 28 czerwca. Będą to Mistrzostwa Polski Juniorów, Mistrzostwa Polski Mid Amatorów, Mistrzostwa Polski 19-34 oraz Mistrzostwa Polski Seniorów. Zapraszamy do zapisów.
(Źródło PZG)

  •  

Dodaj komentarz